Aziz Yıldırım’dan Süper Kupa yorumu: Atatürk ile ne ilgisi var…

Fenerbahçe başkan adaylarından Aziz Yıldırım, Başkan Ali Koç’un Süper Kupa’daki davranışlarını Atatürk üzerinden eleştirdi, Yıldırım “Atatürk ile ne ilgisi var Riyad’daki kupanın. Tutturuyorsunuz Atatürk tişörtü giyeceğiz diye” ifadelerini kullandı.

30-31 Mayıs tarihleri arasında Olağan Genel Kurul’a giderek yeni başkanını seçecek olan sarı-lacivertlilerde Ali Koç ve Aziz Yıldırım kozlarını paylaşacak.

Son olarak üyelerle bir araya gelen Aziz Yıldırım Ali Koç’un Suudi Arabistan’da oynanması planlanan ancak son anda iptal edilen Süper Kupa finali hakkındaki kararını eleştirdi.

‘TUTTURUYORSUNUZ ATATÜRK TİŞÖRTÜ GİYECEĞİZ DİYE’

Aziz Yıldırım şu ifadeleri kullandı:

“Bakın bu ülkede en büyük hastalık ulu önderi kullanmak. Herkeste bir hastalık var. Bir şey oldu mu Atatürk. Bir söylev olduğunda Mustafa Kemal Atatürk. Herkes ondan yararlanmak, onunla kendisini kurtarmak istiyor. Riyad’a gittiler, Atatürk ile ne ilgisi var Riyad’daki kupanın? Tutturuyorsunuz Atatürk tişörtü giyeceğiz diye. Bunları yapacaksanız daha önceden organize etsenize. konuşun bunları, yazılı verin, edin. Gitmeyecektin, o başka bir hikaye.”

Aziz Yıldırım’ın bu sözleri kısa sürede sosyal medyada gündem oldu. Birçok Fenerbahçeli taraftar Yıldırım’ın bu sözlerini eleştirdi.

(SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir